Kraj

„Po pierwsze nie szkodzić”. Rada Medyczna rekomenduje obowiązkowe szczepienia medyków przeciw COVID-19

Jako Rada Medyczna rekomendujemy obowiązkowe szczepienia medyków przeciw COVID-19 – powiedziała PAP w piątek prof. Magdalena Marczyńska. Dodała, że każdy przedstawiciel służby zdrowia powinien pamiętać o zasadzie po pierwsze nie szkodzić.

“Tak, to prawda, że radzimy rządowi wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 wśród medyków” – odpowiedziała na pytanie PAP w tej sprawie prof. Marczyńska.

Dodała, że członkowie Rady Medycznej przy premierze są w tej kwestii zgodni. “Przecież obowiązkowe szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B już jest znane wszystkim medykom i bez niego nie ma dostępu do wykonywania tego zawodu. Dlaczego więc w tym przypadku miałoby być inaczej? Lekarze powinni wierzyć w osiągnięcia medycyny i wiedzę medyczną. Jeżeli ktoś ma pracować z pacjentami, to musi być zaszczepiony” – powiedziała PAP prof. Marczyńska.

W jej ocenie nie może być tak, że lekarz będzie zagrożeniem np. dla pacjenta z obniżoną odpornością. “Przecież do gabinetów i poradni trafiają osoby w różnym stanie zdrowia. Musimy jako środowisko medyczne być odpowiedzialni za to co robimy. Wszyscy przecież wyznajemy zasadę po pierwsze nie szkodzić i musimy o niej pamiętać. Dla członków Rady ta rekomendacja nie jest niczym kontrowersyjnym” – powiedziała specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij