Świat

Nowa ustawa sprawi, że masoni w polityce będą musieli się ujawnić

W czwartek portugalskie Zgromadzenie Republiki przyjęło nową ustawę o przejrzystości w polityce. Dzięki niej osoby publiczne będą musiały ujawnić przynależność do wszelkich stowarzyszeń, w tym takich jak masoneria.

Jak donosi PAP nowa ustawa wymaga od parlamentarzystów jak i innych osób pełniących funkcje publiczne, aby ujawniali swoją przynależność do wszelkich organizacji, związków, stowarzyszeń, a nawet klubów sportowych.

Nowa ustawa, którą poparły wszystkie partie poza rządzącymi socjalistami, dotyczy także organizacji religijnych, takich jak np. Opus Dei. Dotyczy też organizacji o charakterze poufnym. Oznacza to, że każdy polityk będący członkiem loży masońskiej będzie musiał to ujawnić.

Jak informuje portugalski tygodnik Expresso w tym kraju do masonerii należy kilka tysięcy osób. Wśród nich znalazło się wielu polityków, jak byli ministrowie Vitalino Canas, Miguel Relvas czy Joao Soares. Masonem jest także Antonio Vitorino, były komisarz UE ds. wewnętrznych i imigracji, który obecnie jest szefem Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij