Kraj

“Dość pobłażania bandytom za kierownicą!”. Ostre słowa premiera o reformie kodeksu drogowego

Premier Morawiecki odniósł się na swoim Facebooku do planowanych zmian w Kodeksie Drogowym. Zapowiedział, że ich celem jest zniechęcenie ludzi do prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Niedawno bardzo głośno zrobiło się o wypadku pod Stalową Wolą, podczas którego pijany kierowca bez prawa jazdy podczas wyprzedzania zabił małżeństwo i sprawił, że trójka ich dzieci została sierotami. Premier Morawiecki poinformował, że zobowiązał swój rząd do zdecydowanych działań i będą dążyć do jak najszybszego uchwalenia przepisów, których celem będzie walka z takimi sytuacjami w przyszłości. „Dość pobłażania dla bandytów za kierownicą!” – napisał –„Samochód nie może być śmiercionośna bronią w rękach nieodpowiedzialnych ludzi pod wpływem alkoholu”.

Premier zapowiedział zmiany związane z mandatami i grzywnami. W razie złapania pijanego kierowcy rząd planuje wprowadzenie możliwości konfiskaty samochodu i wysokie kary pozbawienia wolności. Premier wyraził nadzieję, że te zmiany – które będą konsultowane z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami – zniechęcą kierowców do siadania za kółko po alkoholu.

 


Na polskich drogach, w wioskach i miastach musi być bezpiecznie, bo niestety wciąż mamy jeden z wyższych współczynników wypadków w UE licząc na 100 tysięcy mieszkańców” – podkreślił premier- „Policja będzie zdecydowanie karała nadużycia w ruchu drogowym tak, żeby Polska była bezpieczniejsza”. Stwierdził też, że same przepisy to za mało i zaapelował o bezpieczną i rozważną jazdę.

Źródło: Facebook Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij