Świat

Rasistowska burza? Piorun doprowadził do zniszczenia muralu poświęconego idolowi lewicy

W miejscowości Toledo w stanie Ohio doszło do niecodziennego zdarzenia. Podczas burzy jeden z piorunów trafił w mural poświęcony osobie George’a Floyda, doprowadzając do jego całkowitego zniszczenia.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie ok. godziny 16:30. Piorun uderzył centralnie w część, w której znajdowała się podobizna George’a Floyda, doprowadzając do częściowego zniszczenia elewacji budynku. Przybyła na miejsce policja otoczyła teren specjalną taśmą.

Mural poświęcony idolowi amerykańskiej lewicy i ruchu Black Lives Matter powstał w lipcu zeszłego roku. To właśnie przed nim postępowi mieszkańcy Toledo organizowali wszelkie wydarzenia upamiętniające Floyda.

Miejscowa lewica nie ukrywa swojej rozpaczy z powodu zniszczenia muralu. Naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiły wyjść władze Toledo, które zapowiedziały, iż zapewnią stosowną pomoc przy stworzeniu nowego graffiti poświęconego osobie George’a Floyda.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. 13abc.com Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij