Świat

Jackie Chan szokuje. Popularny aktor marzy, aby dołączyć do Chińskiej Partii Komunistycznej

Znany aktor Jackie Chan jest pod wrażeniem polityki prowadzonej przez prezydenta Chin Xi Jinpinga. Mężczyzna wyraził nawet chęć dołączenia do Chińskiej Partii Komunistycznej.

Kilka dni temu w Pekinie obchodzona była setna rocznica założenia Partii Komunistycznej, na której obecny był Jackie Chan. Aktor był przede wszystkim pod ogromnym wrażeniem przemówienia Xi Jipninga, po którym poczuł niesamowitą dumę z bycia Chińczykiem. Na tyle ogromną, że wyraził chęć dołączenia do Chińskiej Partii Komunistycznej.

Mężczyzna nie tak dawno wystąpił w spektaklu Wspaniała podróż, która opowiada o początkach partii sprawującej władzę w Chinach. Była gwiazdor kina zaśpiewał nawet piosenkę Defend the Yellow River, napisaną podczas wojny Chin z Japonią w 1939 roku.

Warto zaznaczyć, iż nie to pierwszy raz, kiedy Jackie Chan afiszuje się ze swoim poparciem dla chińskich komunistów. Kilka lat temu aktor wyraził poparcie dla polityki zaostrzania cenzury oraz kontroli mediów. Jego zdaniem Chińczycy “powinni być kontrolowani”, gdyż wolność ma stanowić zagrożenie dla ludzi. Jako przykład państw “zgubionych przez wolność” wymienił Tajwan oraz Hongkong.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij