Kraj

Policja ujawniła wizerunek mężczyzny, który zdewastował kościół w Koninie. Proszą o pomoc w jego odnalezieniu

W środę nieznany sprawca zdewastował kościół św. Maksymiliana w Koninie. Policja upubliczniła jego wizerunek i prosi o pomoc w jego odnalezieniu.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca ok. 13. Do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu wszedł mężczyzna, który rozbił figurę Matki Bożej, uszkodził obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, zrzucił modlitewniki i wywrócił wazony.

Nadal nie wiadomo co było powodem tego ataku. Policji jak na razie nie udało się odnaleźć sprawcy. W piątek komenda miejska policji w Koninie opublikowała więc na swoim Facebooku jego wizerunek zarejestrowany przez kamery monitoringu. Proszą osoby, które go rozpoznają, o kontakt z numerami telefonów 47 775 21 42 lub 47 775 25 00. Zapewniają dyskrecję i anonimowość.

 

 

Źródło: KMP w Koninie

 

To już kolejna dewastacja do której doszło w ostatnim czasie w tym kościele. W niedzielę 9 lutego mężczyzna ubrany w samą bieliznę wybił szyby w drzwiach świątyni i drzwiach prowadzących do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. dolnym kościele. Wcześniej stanął przed kamerą z krucyfiksem w ręce, a po wszystkim zrobił to ponownie, kreśląc ułamkiem szyby znak krzyża. W grudniu 2018 roku i czerwcu 2019 młody sprawca wybił szyby i uszkodził figurę patrona świątyni i donice z kwiatami. Pomimo tych ataków proboszcz zapowiada, że jego kościół nadal będzie otwarty.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij