Kraj

Były redaktor naczelny “Faktów” TVN: “Jestem hetero. Ale kocham Tuska. Na nasze szczęście wrócił”

“Jestem hetero. Ale kocham Tuska. Na nasze szczęście wrócił – napisał Kamil Durczok na Twitterze.

Durczok był w latach 1993–2006 dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006–2015 pracował w TVN, gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym głównego programu informacyjnego tej telewizji, czyli “Faktów”. W latach 2016-2017 pracował też w telewizji Polsat News, gdzie prowadził program “Durczok ujawnia” (później “Durczokaracja”). W 2016–2019 był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

W marcu ub. roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalski skazał Durczoka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Zabronił mu także prowadzenia pojazdów przez 5 lat. Dziennikarz w 2019 r. będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na drodze krajowej nr 1.

Prokuratura oskarżyła go o prowadzenie auta po pijanemu oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Groziło mu do 12 lat więzienia.Dziennikarz został uznany przez sąd winnym tego, że 26 lipca 2019 r., będąc w stanie nietrzeźwości, prowadził samochód marki bmw x6 na autostradzie A1 oraz spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu poprzez najechanie na słupki rozdzielające pasy jezdni na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Sąd skazał Durczoka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dziennikarz nie może także prowadzić pojazdów przez okres 5 lat, musi wpłacić 30 tys. zł na Fundusz Sprawiedliwości oraz został ukarany 3 tys. zł grzywny.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij