Kraj

5-latka błąkała się przy drodze, pijana matka spała w domu

Do 5 lat więzienia grozi 33-letniej matce, której dziecko błąkało się bez opieki przy drodze w pow. żyrardowskim (Mazowieckie), podczas gdy pijana kobieta spała w domu – poinformował we wtorek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mł. asp. Tomasz Łopiński.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. 5-letnią dziewczynkę przywiozła na posterunek w Bieżuniu przypadkowa kobieta, która zauważyła ją błąkającą się bez opieki przy drodze wojewódzkiej między Bieżuniem a Karniszynem.

“Podróżująca tą trasą mieszkanka powiatu rypińskiego zapytała dziecko, jak się nazywa i gdzie mieszka, lecz nie uzyskała odpowiedzi. Dlatego postanowiła zabrać dziewczynkę do najbliższej jednostki policji” – przekazał rzecznik.

Okazało się, że 5-latka mieszka w Bieżuniu. Gdy policjanci pojechali do jej domu, drzwi otworzyła im rozespana matka. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Okazało się, że dziewczynka samodzielnie opuściła posesję. Policjanci przekazali ją pod opiekę ojcu.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij