Świat

Mężczyzna, który dźgnął rabina nożem, okazał się być nielegalnym imigrantem

Ujawniono tożsamość mężczyzny, który w czwartek dźgnął nożem. Okazało się, że to nielegalny imigrant.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po południu w Bostonie. W pobliżu żydowskiej szkoły do rabina Shlomo Nogińskiego podszedł mężczyzna, który wycelował w niego pistolet i zażądał oddania mu kluczyków od samochodu. Rabin rzucił się do ucieczki w stronę położonego po drugiej stronie ulicy parku. Tam napastnik dogonił i zaatakował go nożem, dźgając go w rękę.

Rabin trafił do szpitala, gdzie go opatrzono. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wkrótce po zdarzeniu aresztowali sprawcę. Teraz ujawniono, że rabina zaatakował 24-letni Khaled Awad.

Rzecznik prasowy zajmującej się imigracją agencji ICE powiedział telewizji Fox News, że Awad przyjechał do USA dwa lata temu. Dostał się na jedną z amerykańskich uczelni, więc dostał wizę studencką. Został z niej jednak wyrzucony przez co nie mógł jej przedłużyć. Jej ważność skończyła się 14 maja tego roku, od tej daty był nielegalnym imigrantem.

Policja ujawniła, że w trakcie próby aresztowania Awad wycelował w ich stronę z przedmiotu przypominającego broń. Trzech policjantów skierowało w jego stronę swoją broń służbową i kazało mu ją rzucić, co zrobił. W trakcie aresztowania miał jednak kopnąć jednego z policjantów w brzuch.

Egipcjanin został oskarżony o napad i pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia i napaść na oficera policji. Nie przyznał się do winy. Być może usłyszy jeszcze dodatkowy zarzut zbrodni nienawiści. W tym celu prokuratura będzie musiała jednak udowodnić, że zaatakował rabina gdyż ten był Żydem. Biuro prokuratora okręgowego ujawniło, że prowadzi już w tej sprawie postępowanie.

Byli koledzy Awada ze studiów powiedzieli mediom, że był antysemitą. Eric Valiente, który studiował z nim na Uniwersytecie Południowej Florydy stwierdził, że Awad lubił opowiadać dowcipy o Żydach i wygłaszać antysemickie komentarze oraz, że stawał się coraz brutalniejszy. Policja z Florydy postawiła mu również zarzuty napaści i kradzieży, a on sam trafił do szpitala psychiatrycznego. Jego były współlokator Aidan Anderson ujawnił, że Awad zaatakował go we wspólnej kuchni kiedy dowiedział się, że jest Żydem. Musiał z tego powodu poprosić sąd o zakaz zbliżania się do niego.

Awad niezależnie od wyroku nie uniknie raczej deportacji. ICE zażądała, żeby policja z Bostonu wydała im go po zakończeniu czynności prawnych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij