Świat

Rosyjskie służby zabiły bojowników, którzy planowali zamach terrorystyczny

Na przedmieściach Nalczyku, głównego miasta Kabardo-Bałkarii na rosyjskim Kaukazie, służby bezpieczeństwa zabiły pięciu bojowników planujących zamachy – podał Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK). W rejonie tym wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej.

“Doszło do wymiany ognia, w wyniku której zlikwidowano pięciu bandytów. Wśród personelu służb ochrony prawa i wśród ludności cywilnej nikt nie został poszkodowany” – oznajmił w sobotę NAK.

Komitet podał w komunikacie, że służby specjalne otrzymały informację o ukrywającej się pod Nalczykiem grupie bojowników, którzy “nosili się z zamiarem dokonania przestępstw o charakterze terrorystycznym”. Dom na terenie działek podmiejskich, w którym znajdowali się ci ludzie został otoczony. W odpowiedzi na żądanie poddania się otworzyli oni ogień.

Następnie Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zadecydowała w sobotę rano o ogłoszeniu reżimu operacji antyterrorystycznej. Oznacza on wzmożoną ochronę porządku publicznego i kontrolę dokumentów.

Źródło: PAP Autor: Anna Wróbel
Fot. pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij