Kraj

Czy Kaczyński wspominał o Tusku podczas kongresu PiS? Znany polityk odpowiada

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie PiS nie mówił o Donaldzie Tusku – powiedział dziennikarzom poseł PiS Marek Suski. Prezes PiS mówił, że należy postawić na rozwój, na dobrobyt Polaków, aby dzielić się wszystkimi sukcesami z ogółem społeczeństwa, a nie tylko z wybranymi grupami – dodał.

W sobotę przed południem w Warszawie rozpoczął się kongres PiS, podczas którego delegaci wybiorą szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny, a także dokonają zmian statutowych. Równolegle w Warszawie obradowała Rada Krajowa PO. B. premier Donald Tusk przejął kierownictwo Platformy jako p.o. szefa PO, a w swym wystąpieniu m.in. odniósł się do rządów PiS.

Suski pytany przez dziennikarzy, powiedział, że Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie PiS nie mówił o Donaldzie Tusku. “Nie ma czym się zajmować” – dodał.

Suski relacjonował, że Kaczyński mówił, że należy postawić na rozwój, na dobrobyt Polaków, aby dzielić się wszystkimi sukcesami z ogółem społeczeństwa, a nie tylko z wybranymi grupami, które były uprzywilejowane “powiedzmy dzięki temu, że wyniosły swoją wysoką pozycję z PRL”.

Na uwagę, że w wystąpienia Kaczyńskiego i Tuska miały miejsce w sobotę w tym czasie odbyły Suski stwierdził: “Platforma próbuje za nami nadążyć”.

Ocenił też, że PO “nie skradła show” PiS. “Raczej bym powiedział, że to, co tam się działo, nijak nie przystaje do sytuacji Polski i do tego co robi PiS, a czego nie robiła i widać nie chce robić PO. Tylko jad” – ocenił Suski.

Źródło: PAP Autor: Iwona Pałczyńska, Rafał Białkowski
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij