Świat

Władze zachęcają więźniów do szczepień paczkami żywnościowymi i…wizytami kobiet

Władze Nowego Jorku martwią się, że populacja zaszczepionych więźniów jest zbyt niska. Aby zachęcić ich do szczepień postanowili rozpocząć program, w którym na zaszczepionych czekają atrakcyjne nagrody.

COVID od początku był problemem w amerykańskich więzieniach. Zwykle są one bowiem przepełnione i zachowanie w nich dystansu społecznego jest niemożliwe. Nieco pomogło przeniesienie części więźniów, którzy popełnili drobniejsze przestępstwa i którym kończyły się wyroki do aresztów domowych, ale pandemia chińskiego wirusa i tak zbierała swoje żniwo wśród więźniów i strażników.

Stan Nowy Jork nie był tutaj wyjątkiem. Do czwartku COVID zdiagnozowano w nim u 6603 więźniów i 5175 pracowników więzień. 35 więźniów i ośmiu pracowników straciło przez niego życie. Władze stanowe martwią się tym, że więźniowie nie palą się do szczepień. Tylko 45% nowojorskich więźniów przyjęło szczepionkę, w porównaniu z ponad 70% zaszczepionych na wolności. Aby ich przekonać postanowiły więc wprowadzić nagrody dla zaszczepionych.

Według listu p.o. komisarza ds. więziennictwa Anthoniego Annuciego, który trafił do nowojorskich więźniów, pięciu w pełni zaszczepionych więźniów w każdym z 50 nowojorskich więzień dostanie paczki żywnościowe. Te będą składały się z najpopularniejszych produktów sprzedawanych w więziennych sklepikach a ich wartość to ok. 75 dolarów każda. Dodatkowo po zakończeniu kampanii szczepień władze wybiorą sześć więzień: dwa duże, dwa średnie i dwa małe – w których największy procent więźniów przyjął szczepionki. W nagrodę zostanie w nich zorganizowany grill dla więźniów.

Na tym jednak nie koniec. Annucci poinformował więźniów, że we wrześniu ruszy ponownie „program łączenia rodzin”, ale jeżeli ktoś będzie chciał z niego skorzystać, to do wcześniejszych wymagań jak np. dobre sprawowanie dołączy również wymóg bycia w pełni zaszczepionym. „Program łączenia rodzin” to używane w Nowym Jorku określenie na tzw. mokre wizyty lub wizyty małżeńskie, podczas których więźniowie mogą spędzić 2-3 dni w specjalnej przyczepie kempingowej ze swoją żoną lub partnerką.

Także Nowojorczycy, którzy nie złamali prawa, mogą liczyć na nagrody za szczepienia. Ich wartość jest „nieco” wyższa – wśród nagród w nowojorskiej loterii szczepionkowej są między innymi pełne stypendia uniwersyteckie czy nagrody pieniężne o wartości 5 milionów dolarów. a

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij