Świat

 Rząd zakupi ponad 200 milionów dawek szczepionek przeciwko Covid-19 na 2022 rok

Według doniesień prasowych federalne ministerstwo zdrowia chce w przyszłym roku zakupić 204 miliony dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Koszty wyniosą blisko cztery miliardy euro.

Dziennik “Handelsblatt” cytuje raport ministerstwa zdrowia: “W (…) Niemczech należałoby się spodziewać dostaw nieco ponad dwóch dawek na mieszkańca, wliczając w to rezerwę bezpieczeństwa”.Zaleca się “terminowe zabezpieczenie dodatkowych ilości szczepionki w celu ochrony przed mutacjami i na szczepienia uzupełniające” – napisano w raporcie. Ministerstwo spodziewa się, że w 2022 r. koszty całkowite wyniosą 3,9 mld euro.

Unia Europejska podpisała już umowę z firmami BioNTech i Pfizer na dostawy do 2023 r. do 1,8 mld dawek. Z tego 84,4 mln ma trafić do Niemiec w 2022 roku.

Ponadto ministerstwo planuje wykorzystać 31,8 mln dawek szczepionki mRNA firmy Moderna oraz 18,3 mln dawek szczepionki wektorowej firmy Johnson & Johnson, jak podaje raport. Kolejne 70 milionów dawek jest podzielonych między szczepionki producentów Sanofi (42 miliony), Novavax (16,3 miliona) i Valneva (11 milionów).

Niemcy dogoniły USA pod względem liczby szczepień – poinformował w środę minister zdrowia Jens Spahn na Twitterze. 54,5 proc. obywateli zaszczepiło się przynajmniej raz – napisał Spahn. 36,5 proc. jest w pełni zaszczepionych.

 

Źródło: PAP Autor: Berenika Lemańczyk zBerlina
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij