Kraj

Jest akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M. Byłemu rzecznikowi MON grozi wieloletnie więzienie

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała przeciwko Bartłomiejowi M. akt oskarżenia. Byłemu rzecznikowi Ministerstwa Obrony Narodowej, a także kilku innym osobom zarzuca działanie na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz powoływanie się na wpływie w resorcie.

Do incydentów miało dochodzić na przestrzeni 2016-2018 roku. Oprócz M. oskarżonych zostało jeszcze pięć innych osób.

Według prokuratury Bartłomiej M. miał rażąco przekroczyć swoje uprawnienia poprzez zawieranie umów niekorzystnych dla PGZ, które dotyczyły m.in. organizacji koncertów, czy fikcyjnych usług szkoleniowych. Mężczyzna miał działać wspólnie z Agnieszką M., byłym zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w MON). Ich działalność naraziła spółkę na straty w wysokości 1,2 miliona złotych.

Oprócz tego były rzecznik MON miał wywoływać przekonanie o wpływach w resorcie, jednocześnie obiecując załatwienie konkretnych spraw, w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej w wysokości 55 tysięcy złotych. Bartłomiej M. miał w tym wątku sprawy działać wspólnie z byłym posłem Mariuszem K., który w wyniku całego zdarzenia miał uzyskać dla siebie korzyść majątkową w wysokości 35 tysięcy złotych.

Oprócz nich w przestępczym procederze mieli także brać udział: członek zarządu PGZ Radosław O., dyrektor wykonawczy spółki Robert Sz. i Robert K., były dyrektor biura marketingu.

Łącznie grupa miał wyrządzić Polskiej Grupie zbrojeniowej szkodę w wysokości ponad 3,3 milionów złotych.

Bartłomiejowi M., Radosławowi O., Robertowi Sz. oraz Robertowi K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności za zarzucane im czyny. Z kolei Agnieszce M. i Mariuszowi K. grozi do 8 lat zamknięcia w zakładzie karnym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij