Kraj

To koniec Budki? Zaskakujące słowa Nitrasa

Według Sławomira Nitrasa wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku lidera Platformy Obywatelskiej. Poseł KO uważa, że Borys Budka “nosi się z zamiarem rezygnacji”.

Nitras w programie “Graffiti” był początkowo pytany o kwestie związane z projektem Campus Polska Rafała Trzaskowskiego. Według posła prezydent Warszawy chce stworzyć przestrzeń debaty dla młodych ludzi, zwłaszcza w kontekście wymiany poglądów na temat wizji Polski “po pandemii i rządach Prawa i Sprawiedliwości”. Polityk przyznał też, że zaproszenie na to wydarzenie otrzymał również Donald Tusk, jednak nie ujawnił, czy zostało ono zaakceptowane.

Szczeciński parlamentarzysta stwierdził również, iż nie zna jeszcze oficjalnych planów byłego premiera w kontekście powrotu do polskiej polityki. Stwierdził jednak, że wkrótce może dojść do zmian na szczeblach PO.

 – Wydaje mi się, że nosi się on (Borys Budka – przyp. red.) z zamiarem rezygnacji. To na nowo otwiera sytuację w formacji – powiedział Nitras.

Poseł twierdzi, że taka postawa obecnego lidera PO jest dla niego zaskoczeniem. Głównie z uwagi na to, że wiele osób “go wspierało i wciąż wspiera”. Twierdzi jednak, że widoczna jest u Budki coraz mniejsza determinacja do dalszego działania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij