Świat

Nudyści uciekli przed jeleniem, dostali mandat za łamanie lockdownu

Dwóch australijskich nudystów zostało przegonionych z plaży przez jelenia. Kiedy znalazła ich policja dostali mandaty za łamanie restrykcji pandemicznych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Królewskim Parku Narodowym w pobliżu Sydney. Dwóch mężczyzn – 30- i 49-latek – opalało się nago na plaży kiedy zobaczyli jelenia. Te zwierzęta nie występują w Australii naturalnie, ale w tym parku żyje ok. 2 tysiące osobników południowoazjatyckiego gatunku Rusa, zostały tam introdukowane ponad sto lat temu.

Jeleń tak bardzo przestraszył mężczyzn, że ci uciekli do pobliskiego lasu. Po jakimś czasie zorientowali się jednak, że nie wiedzą jak wrócić. Młodszy z nich zdążył przed ucieczką złapać plecak, więc mieli przy sobie telefon i wezwali pomoc.

W okolicę w której się zgubili wysłano grupy poszukiwawcze. Policjanci ściągnęli tam też policyjny helikopter. To właśnie jego załoga ich dostrzegła i skierowała do nich ratowników. Kiedy policjanci do nich dotarli starszy mężczyzna zdążył już się częściowo ubrać, zapewne w ciuchy z plecaka, młodszy był nadal goły.
Happy end nieco zaburzyło to, że policjanci uznali, że opalając się na tej plaży złamali restrykcje covidowe. Australia ma coraz większy problem z bardzo zaraźliwym wariantem Delta, więc władze wprowadziły liczne restrykcje. W całej okolicy Sydney mieszkańcy usłyszeli rozkaz pozostania w domu. Policjanci ukarali pechowych nudystów mandatami w wysokości kilkuset dolarów.

Ich historia została ujawniona na poświęconej pilnowaniu lockdownów codziennej konferencji przez komisarza policji Nowej Południowej Walii Micka Fullera. „Tak jak wczoraj powiedział minister zdrowia, trudno jest tworzyć przepisy przeciwko idiotom. Narazili innych ludzi poprzez opuszczenie domu bez ważnego powodu, a do tego zgubili się w parku narodowym i odebrali ważne środki operacji zdrowotnej. Myślę, że powinni się wstydzić” – powiedział – „Mogę was zapewnić, jeśli złamiecie rozkazy dotyczące zdrowia, to zostaniecie ukarani”.

Fuller poinformował, że tylko w ten weekend jego ludzie nałożyli 44 mandaty w związku z łamaniem restrykcji koronawirusowych. Dodał, że większość była nałożona za mniej widowiskowe przemówienia, głównie za brak maseczek.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Telegraph, CNN Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij