Świat

Gigantyczny pożar w południowym Londynie. Policja zapewnia, że to nie terroryści

W południowym Londynie doszło do ogromnego pożaru w pobliżu stacji Elephant and Castle. Służby wzywają okolicznych mieszkańców do tego, żeby zostali w domach.

Pożar wybuchł w poniedziałek ok. 1:45 czasu lokalnego. Do mediów społecznościowych trafiły zdjęcia i nagrania pokazujące płomienie i ogromną kolumnę dymu. Według londyńskiej straży pożarnej płoną trzy jednostki handlowe ulokowane pod torami, cztery samochody i budka telefoniczna.

Wielu świadków mówi, że w pewnym momencie zaobserwowali wielką kulę ognia. Widać ją również na jednym z nagrań wykonanych przez gapiów. Najprawdopodobniej wywołał ją tzw. wsteczny ciąg płomieni. To zjawisko pojawia się kiedy pożar ma miejsce w kiepsko wentylowanym pomieszczeniu do którego nagle dostanie się świeże powietrze, np. na skutek otwarcia drzwi lub wybicia okna podczas akcji gaśniczej. To całkowicie naturalne zjawisko, ale jest bardzo niebezpieczne dla strażaków.

Z pożarem walczy dziesięć wozów strażackich i 70 strażaków. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnych ofiarach. Miejsce pożaru zostało również otoczone kordonem przez pięćdziesięciu policjantów. Przyczyny wybuchu pożaru na razie nie są znane ale policja już ogłosiła, że najprawdopodobniej nie mają nic wspólnego z terroryzmem. Straż i władze miasta apelują do lokalnych mieszkańców, aby ci zostali w domach i nie otwierali okien.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij