Kraj

Szokujące słowa gdańskiej radnej. Przez ministra Czarnka wrosła liczba samobójstw w szkołach?

– Wczoraj była konferencja pani poseł Agnieszki Pomaski, która mówił o tym, że radykalnie i w sposób bardzo niebezpieczny wzrosła liczba samobójstw w szkołach, co niestety jest spowodowane chorą polityką ministra Czarnka – takie słowa padły w czasie sesji Rady Miasta Gdańska z ust Beaty Dunajewskiej, szefowej związanego z prezydent Dulkiewicz klubu “Wszystko dla Gdańska”.

Konferencja, do której odwoływała się radna Dunajewska dotyczyła planowanych zmian w oświacie. Uczestniczyła w mniej m. in. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępca ds. usług społecznych i równego traktowania Monika Chabior, a także Beata Dunajewska i radny Koalicji Obywatelskiej Krystian Kłos.

Prezydent Dulkiewicz i jej współpracownicy opisywali, że “z niepokojem odbierają sygnały i projekty aktów prawnych, dotyczące zmian w polskich szkołach”.

Według wiceprezydent Moniki Chabior w koncepcji zaproponowanej przez MEiN jest wiele niedomówień i absurdów. “Widzimy w niej całkowitą biurokratyczną ingerencję od chwili powołania dyrektora szkół poprzez kontrolę placówek i możliwość odwołania dyrektorów bez jakiegokolwiek okresu wypowiedzenia” – podkreśliła.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij