Świat

Merkel apeluje o wspólne reagowanie na “ataki hybrydowe” Rosji i wzywa do rozmów z Putinem

Kanclerz Angela Merkel chce większej koordynacji reakcji na działania Rosji. Podczas czwartkowego wystąpienia w Bundestagu wezwała do wspólnej odpowiedzi UE na “hybrydowe ataki Rosji”. Zasugerowała również , że Unia powinna dążyć do bezpośrednich rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Kanclerz, w swoim wystapieniu w niemieckim parlamencie, które miało miejsce przed jej wylotem na szczyt w Brukseli, powiedziała, że UE musi wspólnie zareagować na “hybrydowe ataki” Rosji.”Stało się jasne, że nie wystarczy reagować indywidualnie na prowokacje” – powiedziała Merkel w Bundestagu.

“Nie wystarczy, aby amerykański prezydent Joe Biden rozmawiał z rosyjskim prezydentem” – podkresliła Merkel. “Unia Europejska musi również stworzyć tutaj formaty dyskusji” – dodała.

“W swoim najprawdopodobniej ostatnim oświadczeniu rządowym w niemieckim parlamencie Angela Merkel w ostrych słowach zaatakowała Rosję” – skomentował wystąpienie kanclerz dziennik “Die Welt”.

“Ze względu na bliskość geograficzną i wschodnie kraje partnerskie, UE ponosi odpowiedzialność i musi znaleźć właściwe odpowiedzi. Merkel zasugerowała, by UE dążyła do bezpośredniego dialogu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem” – napisał “Die Welt”.

Kwestie związane z Rosją będą jednym z głównych tematów dwudniowego szczytu 27 szefów państw i rządów UE, który rozpoczyna się w czwartek w Brukseli.

Źródło: PAP Autor: Berenika Lemańczyk
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij