Świat

W Rosji znaleziono ciało amerykańskiej weteran. Przed śmiercią wysłała do swojej matki tajemniczą wiadomość

W Niżnym Nowgorodzie odnaleziono ciało 34-letniej Amerykanki, weteranki Korpusu Piechoty Morskiej. Przed śmiercią wysłała do swojej matki tajemniczą wiadomość.

Catherine Serou służyła w amerykańskim korpusie piechoty morskiej i wzięła udział w wojnie w Afganistanie. Miała licencjat z designu i tytuł magistra historii sztuki. Chciała też rozpocząć studia prawnicze i zostać prawnikiem imigracyjnym, ale wcześniej postanowiła nauczyć się języka rosyjskiego. W tym celu zamieszkała w Niżnym Nowgorodzie i rozpoczęła studia na Uniwersytecie Łobaczewskiego. W zeszły wtorek była po raz ostatni widziana na osiedlu Bor na którym mieszkała.

Jej matka Beccy Serou powiedziała radiu NPR, że przed śmiercią jej córka wysłała jej zagadkową wiadomość. „W samochodzie z obcym człowiekiem” – napisała – „Mam nadzieję, że mnie nie porywają”. Matka zaniepokoiła się i próbowała się z nią skontaktować, ale jej się to nie udało. Wcześniej córka miała jej powiedzieć, że spieszy się do kliniki bowiem ma w niej jakiś problem z płatnością. Jej matka podejrzewa, że w pośpiechu wsiadła do samochodu który wzięła za swojego Ubera – i wysłała jej tego SMSa kiedy zorientowała się, że jego kierowca jedzie w złym kierunku.

Matka zgłosiła zaginięcie swojej córki na policji. Z racji międzynarodowego charakteru prowadzenie śledztwa przejął Komitet Śledczy, nazywany czasami “rosyjskim FBI”. Niestety sprawa nie miała happy endu. W sobotę jeden z około 100 ochotników, którzy przeczesywali lasy w pobliżu miejsca w którym widziano ją ostatnim razem, znalazł jej ciało.

Ambasada USA w Moskwie potwierdziła agencji AFP, że zaginiona została zamordowana. Przedstawiciele Komitetu Śledczego natomiast ogłosili, że aresztowano już 44-latka podejrzewanego o jej zamordowanie. Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów ani jego motywu. Grozi mu 15 lat więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Moscow Times Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij