Świat

Rodzina tragicznie zmarłego 9-latka obwinia wyzwanie na TikToku o jego śmierć

W zeszłym tygodniu rodzina 9-letniego LaTeriusa Smitha znalazła go nieprzytomnego w jego pokoju. Teraz obwiniają o jego śmierć popularny portal społecznościowy TikTok.

Smith mieszkał z rodzicami w Tennessee. Pod koniec miesiąca miał świętować swoje 10 urodziny. W zeszłym tygodniu po powrocie do domu rodzina znalazła go jednak nieprzytomnego w jego pokoju. Wokół szyi miał zaciśnięty pasek od spodni. Od razu odwieźli go do szpitala, ale było już za późno. 10 czerwca chłopiec zmarł.
Policja ustaliła, że jego śmierć nastąpiła bez udziału osób trzecich. Według nich chłopiec sam zacisnął sobie pasek na szyi, co miało być albo próbą samobójczą albo nieszczęśliwym wypadkiem. Rodzina nie potrafiła jednak zrozumieć dlaczego tak postąpił. Teraz jednak twierdzą, że znaleźli powód jego śmierci. Według nich ich dziecko straciło życie przez wyzwanie na TikToku.

TikTok to chiński portal społecznościowy, popularny zwłaszcza wśród młodzieży. Umożliwia publikowanie krótkich nagrań wideo zbliżonych do teledysków. Aplikacja powstała we wrześniu 2016 roku i błyskawicznie zdobyła ogromną popularność, według danych z kwietnia zeszłego roku TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją na świecie, korzystało z niego 2 miliardy użytkowników.

Na TikToku, podobnie jak w innych mediach społecznościowych, popularne są tzw. wyzwania. Polegają na tym, że użytkownik ma coś zrobić, po czym może nominować innego użytkownika do zrobienia tego samego. Rodzice Smitha odkryli, że jedno z tych wyzwań polegało właśnie na podduszaniu. Jego uczestnicy mieli za zadanie zacisnąć sobie na szyi pasek, odcinając w ten sposób dopływ tlenu, i poluzować go dopiero tuż przed utratą przytomności. Są przekonani, że to właśnie ono spowodowało, że ich dziecko nie żyje.

Nie byłby to pierwszy taki przypadek. W styczniu we włoskim Palermo życie straciła 10-letnia dziewczynka. Prokuratura twierdzi, że także ona wzięła udział w tym wyzwaniu. W odpowiedzi władze Włoch nakazały właścicielowi TikToka poprawienie weryfikacji wieku użytkowników – według regulaminu muszą mieć co najmniej 16 lat.

W zeszłym roku na TikToku popularne było również wyzwanie, które polegało na przyjęciu ogromnej dawki leków przeciwhistaminowych i nagraniu swojej reakcji. Kosztowało to życie co najmniej jednego 15-latka, a kilkoro innych dzieci cudem udało się uratować. Przedstawiciele TikToka twierdzą, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla nich najważniejsze, więc tego typu wyzwania są przez nich usuwane jak tylko dostaną informację o ich istnieniu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij