Świat

Biden podarował Putinowi niezwykły prezent. Polski akcent

Biały Dom poinformował, że podczas spotkania prezydentów USA i Rosji, do którego doszło w Genewie, Joe Biden podarował Władimirowi Putinowi kryształową statuetkę bizona amerykańskiego oraz parę okularów przeciwsłonecznych – pilotek firmy Randolph USA. To firma założona przez polskich emigrantów, Jana Waszkiewicza i Stana Zaleskiego.

Pochodzący z Polski Jan Waszkiewicz i Stanley Zaleski założyli swoją firmę w 1972 roku w Randolph, Massachusetts. To tam wciąż mieści się biznesowe serce działalności firmy, która stała się ikonicznym przykładem “amerykańskiego snu”.

Dziś okulary produkowane przez Randolph trafiają m. in. do armii Stanów Zjednoczonych, noszą je m. in. piloci myśliwców amerykańskich sił powietrznych. Randolph zaopatruje także sojuszników USA w NATO. Te okulary są także jednym ze znaków rozpoznawczych Joe Bidena.

 
Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij