Świat

Biden nie będzie mógł wziąć udziału w papieskiej Mszy Świętej. Dostał oficjalną odmowę od Watykanu

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna (CNA) podczas wizyty Joe Bidena w Stolicy Apostolskiej nie dojdzie do jego uczestnictwa w papieskiej Mszy Świętej. Amerykański prezydent miał otrzymać oficjalne pismo od władz Watykanu, które odradziły mu przyjęcia komunii z rąk papieża Franciszka.

Joe Biden podczas swojej podróży dyplomatycznej po Europie pragnął spotkać się z papieżem Franciszkiem. Administracja amerykańskiego prezydenta zwróciła się do Stolicy Apostolskiej z oficjalną prośbą o możliwość uczestnictwa polityka we Mszy Świętej, sprawowanej przez głowę Kościoła.

Ot0czenie Demokraty spotkało się jednak z odmową. Władze Watykanu odradziły Bidenowi wzięcie udziału w uroczystości. W odmownym piśmie zasugerowano mu, że jego obecność oraz możliwość przyjęcia komunii z rąk Franciszka mogłaby wzbudzić ogromne kontrowersje. Głównie z uwagi na pro-aborcyjne poglądy wygłaszane przez prezydenta USA, a także jego otwarte poparcie dla tęczowych środowisk.

– Dodatkowo, zwrócono uwagę na potencjalny wpływ tej decyzji na zbliżające się 16 czerwca spotkanie amerykańskiego episkopatu (USCCB), podczas którego biskupi mają głosować nad powołaniem komisji, która miałaby opracować dokument o spójności eucharystycznej – pisze portal Pch24.pl.

Źródło: Stefczyk.info na podst. pch24.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij