Sport

Zofia Klepacka sprzedała medal, by pomóc Polce z Ukrainy. Piękne zachowanie naszej mistrzyni!

Zofia Klepacka, która zdobywała dla naszej ojczyzny medale mistrzostw świata i olimpijski brąz, wielokrotnie udowadniała, że jest postacią nietuzinkową. Kolejny raz udało jej się poruszyć serca naszych rodaków. Mistrzyni sprzedała swój medal, aby pomóc Polce na Ukrainie, która zmaga się z chorobą Parkinsona. 

Sportsmenka sprzedała złoty medal z Mistrzostw Europy, by pomóc chorej na Parkinsona Polce z Ukrainy, pani Aleksandrze, która ma ogromne problemy z poruszaniem się i marzy o wózku inwalidzkim.

Dzięki polskiej mistrzyni to marzenie udało się spełnić, a “Studio Wschód” umieściło w serwisie YouTube wyciskający łzy zapis wideo ze spotkania obu kobiet.

– Sprzedałam medal, aby pani pomóc – te słowa wystarczyły, aby obie panie wzruszone padły sobie w ramiona.

Przypomnijmy, w 2012 roku nasza mistrzyni wystawiła na sprzedaż brązowy medal, który zdobyła podczas igrzysk olimpijski w Londynie. Pieniądze przekazała wówczas chorej na mukowiscydozę Zuzi.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij