Kraj

Kukiz: “To jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Liczę na owocną współpracę”

– Pojawiła się szansa wprowadzenia kluczowych zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego – powiedział Paweł Kukiz po ogłoszeniu zawarcia porozumienia programowego przez PiS i Kukiz’15.

“Po raz pierwszy od przynajmniej sześciu lat pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych, z mojej perspektywy, z mojego punktu widzenia – taki jest mój punkt widzenia – zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego z tego ustroju semidemokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej” – powiedział lider Kukiz’15 na wspólnym z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim poniedziałkowym briefingu.

Kukiz powiedział, że z perspektywy jego ugrupowania umowa z PiS jest bardzo korzystna. “PiS, Zjednoczona Prawica jest to jedyna w tej chwili opcja władna wprowadzić te kluczowe zmiany, przegłosować te kluczowe zmiany ustrojowe” – dodał.

Stwierdził, że jego formacja nie będzie miała problemu z popieraniem Polskiego Ładu. Podziękował jednocześnie PiS za skorzystanie z kilku pomysłów Kukiz’15 z ubiegłej kadencji w kwestii kwoty wolnej od podatku czy wykorzystania Internetu do konsultacji z obywatelami.

Kukiz przyznał, że jest to jeden z ważniejszych dni w jego życiu. “Liczę na owocną współpracę” – podkreślił.

Źródło: PAP Autor: Szymon Zdziebłowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij