Świat

Hamas oburzył się, że amerykańska socjalistka porównała ich do Izraela

Skrajnie lewicowa kongresman Ilhan Omar wywołała powszechne oburzenie poprzez porównanie organizacji terrorystycznej Hamas i Talibanu do USA i Izraela. Okazuje się, że Hamas też poczuł się dotknięty tym porównaniem.

Urodzona w Somalii Omar jest jednym z pierwszych Muzułmanów wybranych do amerykańskiego Kongresu. Jest członkiem stowarzyszonej z Partią Demokratyczną Partii Demokratyczno-Rolniczo-Pracy Minnesoty. Ma skrajnie lewicowe poglądy i jest częścią tzw. Ekipy, jak media ochrzciły grupę młodych, skrajnie lewicowych kongresmanów którzy doszli do władzy na fali popularności socjalizmu w 2018 roku.

7 czerwca Omar opublikowała na swoim Twitterze nagranie z przesłuchania sekretarza stanu Antoniego Blinkena przed Komisją Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, której jest członkiem. „Musimy mieć taki sam poziom odpowiedzialności i sprawiedliwości dla wszystkich ofiar zbrodni przeciwko ludzkości” – napisała w towarzyszącym mu tweecie – „Widzieliśmy okrucieństwa nie do pomyślenia popełniane przez USA, Hamas, Izrael i Taliban”.

Jej tweet wywołał w USA ogromny skandal. Republikanie oskarżyli ją o antysemityzm i antyamerykanizm. Obecnie wzywają do wyrzucenia jej z Kongresu lub przynajmniej pozbawienia członkostwa w komisjach. List, w którym bardzo ostro skrytykowano jej słowa, został również napisany przez 11 lewicowych kongresmanów żydowskiego pochodzenia. Omar początkowo twierdziła, że jej krytycy są islamofobami, ale w końcu wytłumaczyła, że chodziło jej o sprawy toczące się przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze i że jej celem nie było porównanie USA i Izraela z Hamasem czy Talibami. Spiker Izby Nancy Pelosi i inni czołowi Demokraci, chcąc jak najszybciej zakończyć ten skandal, wydali oświadczenie w którym uznali jej wytłumaczenie za wystarczające.

Teraz okazuje się jednak, że Omar oburzyła nie tylko Amerykanów – ale także terrorystów z Hamasu. W oświadczeniu napisanym przez dr Basema Naima z ich biura stosunków międzynarodowych terroryści podziękowali jej za „obronę sprawiedliwości” – Omar jest znana z popierania Palestyny – ale oburzyli się, że zostali porównani z USA i Izraelem. „Zrównała opór narodu Palestyny i przestępstwa izraelskiej okupacji w Palestynie z jednej strony i amerykańską agresję na Afganistan z drugiej” – napisali – „Doceniamy postawę Omar jeśli chodzi o obronę sprawiedliwości i praw prześladowanych na całym świecie, szczególnie jeśli chodzi o prawa naszego narodu Palestyny, ale potępiamy to niesprawiedliwe zestawienie”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij