Kraj

Policja pokazała zdjęcie kierowcy, który zabił 3-letnie dziecko. Proszą o pomoc w jego ujęciu

Prokuratura wydała list gończy za 25-letnim Dominikiem Hutnikiem. Podejrzewają, że brał udział w wypadku w którym zginęło 3-letnie dziecko.

Wypadek miał miejsce w niedzielę ok. 15:35 na drodze W252 między Zgorzelcem i Bogatynią (woj. dolnośląskie). W prawidłowo jadącego Volkswagena którym podróżowali rodzice z 3-letnim dzieckiem, uderzyło jadące z nadmierną prędkością Audi, Dziecko zginęło na miejscu a jego rodzice zostali ciężko ranni. Matka była w zaawansowanej ciąży.

Sprawca wypadku zbiegł, zostawiając za sobą nie tylko samochód, ale również współpasażera ze złamaną ręką. Śledczy ustalili, że kierowcą był 25-letni Dominik Hutnik. W piątek prokuratura w Zgorzelcu wydała za nim list gończy a policjanci opublikowali jego zdjęcie. Osoby wiedzące gdzie obecnie przebywa są proszone o kontakt z numerem telefonu 47 87 322 00 albo z alarmowym 112.

 

Sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury i zdecydował, że 25-latek trafi na trzy miesiące do aresztu tymczasowego, stanie się tak jak tylko zostanie złapany. Prokuratura obawia się, że mógł uciec za granicę, więc chcą wystawić za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Policja przypomniała, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara nawet 5 lat więzienia. Policjanci zapewnili też, że zapewnią anonimowość każdemu, kto przyczyni się do ustalenia jego miejsca pobytu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij