Kraj

Tusk będzie kandydował? “Trwają rozmowy z PO”

Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem porannej rozmowy Radia Zet. Wicemarszałek Sejmu została zapytana o powrót Donalda Tuska i jego ewentualny start w wyborach prezydenckich. Posłanka PO przyznała, że w jej patii “trwają rozmowy na ten temat”.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. O tą kwestię została zapytana Małgorzata Kidawa-Błońska w Radiu Zet, która potwierdziła, iż będą prowadzone rozmowy pomiędzy szefem Europejskiej Partii Ludowej, a Borysem Budką.

– Dla mnie bardzo ważne jest to, że dla niego PO, jako formacja, ma bardzo duże znaczenie i żeby pokazał, co należy robić, z kim się nie należy wiązać – twierdzi była kandydatka na prezydenta.

Posłanka nie wie do końca, w jaki sposób Tusk zamierza ponownie zagościć na polskiej scenie politycznej. Nie wyklucza również scenariusza, zgodnie z którym były premier wystartuje w wyborach prezydenckich. Kidawa-Błońska zapewnia, że “wszystko przyjdzie w swoim czasie”, a samej Platformie Obywatelskiej trwa szeroka dyskusja na ten temat.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij