Świat

Farmaceuta, który celowo zniszczył szczepionki na COVID, trafi za kraty

Były farmaceuta Steven Brandenburg został skazany na trzy lata więzienia. Wcześniej przyznał się, że celowo zniszczył pół tysiąca dawek szczepionki na COVID-19.

Brandenburg pracował w Centrum Medycznym Aurora w Grafton w stanie Wisconsin. Na początku lutego został przyłapany na tym, że celowo wyciągał z lodówek szczepionkę Moderny, łącznie ok. pół tysiąca dawek. Te szczepionki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, więc te, które wyciągnął, trzeba było zniszczyć. Część z nich pracownicy centrum podali jednak już pacjentom, na szczęście późniejsze badania wykazały, że nie zdążyły ulec uszkodzeniu.

Brandenburg usłyszał dwa zarzuty sabotowania produktów komercyjnych. Do winy przyznał się już w lutym. Groziło mu za to do 10 lat więzienia. Sąd ostatecznie skazał go na trzy. W przemowie przed ogłoszeniem wyroku farmaceuta stwierdził, że bardzo się wstydzi tego, co zrobił. Przeprosił także swoich współpracowników, rodzinę i społeczność.

W trakcie śledztwa wyszło także na jaw, że jest zatwardziałym zwolennikiem teorii spiskowych, który uważa się za mesjasza. Wyjaśnił, że zniszczył te szczepionki bo wierzył, że zostały stworzone przez diabła i wyznał również, że wierzy w to, że ziemia jest płaska. W trakcie procesu wyszło również na jaw, że przyjmując obowiązkowe w jego firmie szczepienia na grypę zamieniał szczepionki w fiolkach na sól fizjologiczną i doradzał to innym pracownikom.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NPR Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij