Sport

Piękna inicjatywa kibiców. Chcą odrestaurować legendarne miejsce

Kibice Arki Gdynia zamierzają odrestaurować legendarną gdyńską “Górkę”, która przed wieloma laty stanowiła jedną z najbardziej rozpoznawalnych trybun na piłkarskich boiskach w Polsce. W tym celu fanatycy żółto-niebieskich zachęcają wszystkich chętnych do wsparcia projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

“Górka” była sektorem, na którym przez wiele lat zasiadali najbardziej fanatyczni kibice Arki. Choć dziś w miejscu dawnego stadionu przy ul. Ejsmonda położone są już korty tenisowe, legendarna trybuna pozostała nieruszona, a w obecnych czasach funkcjonuje jako miejsce międzypokoleniowych spotkań kibiców oraz prezentacji zespołu przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

Teraz fani żółto-niebieskich chcą wziąć sprawy w swoje ręce i odrestaurować miejsce, które stało się dla nich symbolem. Do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 został złożony w tym celu specjalny projekt funkcjonujący pod nazwą: “Gdyńska “Górka” – stworzenie przestrzeni atrakcyjnej turystycznie w miejscu dawnego serca stadionu gdyńskiej Arki”.

-Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich, legendarna “Górka” może odzyskać blask i znów stać się miejscem reprezentacyjnym, godnym swojej tradycji – czytamy na oficjalnej stronie klubu, którzy zachęcają do zagłosowania na projekt nr 6.

Źródło: Stefczyk.info na podst. arkagdynia.pl Autor: JD
Fot. screenshot

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij