Kraj

Europosłowie PO chwalą się, że będą głosować przeciwko Polsce. “To jest zdrada stanu!”

Europoseł Platformy Obywatelskiej Danuta Huebner zapowiedziała, że podczas środowych obrad w Parlamencie Europejskim będzie głosowała ze swoim klubem za uruchomieniem procedury praworządności przeciwko Polsce i Węgrom. Jej postawa nie spodobała się internautom, w tym byłej działaczce PO, która wprost pisze o zdradzie stanu.

W porządku środowych obrad PE znalazła się kolejna debata dot. mechanizmu “pieniądze za praworządność”. Będziemy głosować rezolucję wzywającą Komisję do niezwłocznego uruchomienia mechanizmu – mimo sprzeciwu Polski i Węgier, chcących opóźnić jego stosowanie do wydania wyroku przez TSUE – napisała eurodeputowana PO.

Uruchomienie mechanizmu praworządności może nieść ze sobą poważne konsekwencję dla obydwóch krajów. Zwłaszcza na tle finansowym, odcinając zarówno Polskę, jak i Węgry od unijnych funduszy.

Postawa europoseł nie spodobała się wielu internautom, którzy uważają to za zdradę stanu. Wśród nich znalazła się była działaczka PO Aleksandra Wasilewska, która przyznaje, iż podałaby Huebner i resztę osób głosujących przeciwko Polsce pod Trybunał Stanu.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij