Kraj

Po której stronie sceny politycznej stoi PO? Ankietowanym ciężko to określić

Ankietowanych zapytano czy Platforma Obywatelska to partia prawicowa, centrowa czy lewicowa. Najwięcej badanych nie było w stanie określić charakteru partii, udzielając odpowiedzi „nie mam zdania”.

„Czy Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska jest obecnie formacją prawicową, centroprawicową, centrową, centrolewicową czy lewicową” – tak brzmi pytanie, które zadano uczestnikom sondażu przeprowadzonego przez agencje badawczą SW Research na zlecenie rp.pl.

Jak podaje portal, aż 40,4 proc ankietowanych nie miało zdania w kwestii przynależności PO do jakiejkolwiek strony sceny politycznej.

Platformę Obywatelską za partie prawicową uznało 8,3 proc. ankietowanych. Natomiast PO jako partie centroprawicową postrzega 7,4 proc. badanych. Łącznie 15,7 proc. osób biorących udział w sondażu uważa, że partia Borysa Budki ma charakter prawicowy.

17,7 proc. respondentów uważa, że PO to partia centrowa, a za centrolewicową uznaje ją 11,7 proc. Natomiast jako ugrupowanie lewicowe Platformę postrzega 14,5 proc. badanych. Lewicowy charakter partii wskazało łącznie 26,2 proc. badanych.

„Największą partię opozycyjną za formację centrową uważa 13 proc. kobiet i prawie co czwarty mężczyzna. Platformę z poglądami centrowymi kojarzy co piąta osoba między 35 a 49 rokiem życia i nieco wyższy odsetek respondentów posiadających wyższe wykształcenie. Częściej niż ogół respondentów PO za partię centrową uważają osoby, których dochody osiągają od 3001 zł do 5000 zł (25%) oraz mieszkańcy największych miast (29%)” – komentuje wyniki badania Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 1.06-2.06.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. rp.pl Autor: MS
Fot. polsatnews.pl

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij