Kraj

PILNE! Rząd znosi kolejne restrykcje pandemiczne

W sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano kolejne rozporządzenie o restrykcjach pandemicznych. Znosi ono szereg restrykcji.

Nowe rozporządzenie m.in. podnosi liczbę dopuszczalnych uczestników imprez i spotkań na wolnym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej gastronomicznej strefie sprzedaży z 50 do 150 osób. Siłownie, kluby fitness czy sale zabaw będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że na 1 klienta będzie przypadać nie mniej niż 15 metrów kwadratowych powierzchni. Co więcej osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów.

Liczba miejsc w środkach komunikacji publicznej, które obowiązkowo muszą zostać wolne, spadła z 50% do 25%. Nowe rozporządzenie znosi również zakazy prowadzenia działalności przez domy i ośrodki kultury, pokoje zagadek, domy strachu, sale taneczne. Znosi także zakaz prowadzenia działalności przez podmioty zajmujące się projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury oraz klubów filmowych.

Nowe rozporządzenie zezwala także na szczepienia osób, które ukończyły 12 lat. Będzie obowiązywać do 25 czerwca.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Albert Zawada

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij