Kraj

Mężczyzna zasnął na moście kolejowym

“Strażacy w sobotę sprowadzili na dół mężczyznę, który wszedł na górę mostu kolejowego im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu i usnął na elemencie łączącym stalowe przęsła łukowe” – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. kpt. Przemysław Baniecki.

Na czas akcji ratowniczej wstrzymano ruch na linii kolejowej nr 353 Poznań-Olsztyn. Na miejsce skierowani zostali toruńscy strażacy i wezwano grupę ratownictwa wysokościowego PSP z Bydgoszczy.

Miejscowi strażacy, korzystając z technik alpinistycznych, weszli na górę mostu kolejowego przez Wisłę i dotarli do śpiącego mężczyzny. Cały czas uważali, aby nie wystraszyć mężczyzny i nie doprowadzić do tragedii.

Strażacy odpowiednio zabezpieczyli mężczyznę i zostali z nim do czasu przyjazdu grupy z Bydgoszczy. Przybyli na miejsce ratownicy, stosując uprzęż do ewakuacji osób z wysokości, bezpiecznie sprowadzili mężczyznę na dół.

Akacja trwała trzy godziny. Ratownicy PSP przekazali mężczyznę policji, która zajmie się wyjaśnieniem sprawy.

Źródło: PAP Autor: Jerzy Rausz
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij