Kraj

Afera po wpisie Terleckiego nt. Cichonouskiej. Wicemarszałek straci stanowisko?

Słowa wicemarszałka Ryszarda Terleckiego po spotkaniu Swietłany Cichanouskiej z Rafałem Trzaskowskim odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Swojego oburzenia w tej sprawie nie ukrywają przede wszystkim politycy Platformy Obywatelskiej, którzy domagają się odwołania polityka ze stanowiska wicemarszałka Sejmu.

W piątek doszło do wspólnej konferencji prasowej pomiędzy prezydentem Warszawy, a liderką białoruskiej opozycji, która następnie wzięła udział w wydarzeniu organizowanym przez Campus Polska Przyszłości. To nie spodobało się Ryszardowi Terleckiemu, który swoje zdanie w tym temacie wyraził za pośrednictwem Twittera.

-Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał wicemarszałek Sejmu.

Jego słowa wywołały ogromną burzę w całej Polsce. Polityk Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z dość ogromną krytyka, która na niego spadła ze strony polityków opozycji. Również sama Cichanouska nie kryła oburzenia z powodu jego słów. Terlecki wytłumaczył jednak już w kolejnym poście, że nie podoba mu się postawa białoruskiej opozycjonistki, która bierze udział w inicjatywach organizowanych przez opozycję “nie uznającej wyników demokratycznych wyborów we własnym kraju”, podczas gdy rząd Zjednoczonej Prawicy mocno naciska na unijne organy ws. pomocy dla wolnej Białorusi.

Tymczasem władze Platformy Obywatelskiej poinformowały, że złożyły do Sejmu wniosek o odwołanie polityka PiS z funkcji wicemarszałka izby.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij