Świat

Szokująca kreskówka. Tak Hamas uczy dzieci jak dokonywać zamachów na Żydów

W czwartek Hamas opublikował na Telegramie adresowaną do palestyńskiej młodzieży kreskówkę. Uczy ich w jaki sposób powinno się dokonywać ataków terrorystycznych na Izraelczyków.

Hamas to organizacja terrorystyczna która de facto rządzi Strefą Gazy. Są również coraz mocniej obecni na Zachodnim Brzegu, gdzie rywalizują z Al-Fatah. Jej wojskowe ramię, Brygady Izz ad-Din al-Qassam, walczyło ostatnio razem z innymi palestyńskimi organizacjami w dwutygodniowej wojnie z Izraelem.

Opublikowana przez nich w czwartek kreskówka pokazuje dwóch palestyńskich nastolatków w miejscu przypominającym Zachodni Brzeg. Nastolatkowie przy pomocy metalowego haka na linie dokonują zwarcia przewodów wysokiego napięcia, co wyłącza prąd w pobliskim miasteczku. Następnie rozkładają na drodze deski z wbitymi w nie gwoździami. Kiedy na miejscu pojawia się samochód elektryków eskortowany przez izraelskich żołnierzy, te przebijają w nich opony, a nastolatkowie krzycząc „Allahu akbar!” spuszczają na nie duży kamień i obrzucają je koktajlami Mołotowa. „Opór to wola i innowacja” – stwierdza ostatnia plansza.

 

To nie jest pierwszy taki przypadek. Jak donosi portal Daily Caller w trakcie trwania konfliktu z Izraelem Hamas opublikował na Telegramie inną kreskówkę. Widać na niej było, jak palestyński nastolatek dokonuje zwiadu w izraelskim centrum handlowym. Następnie wraca do domu, przebiera się w strój przypominający ten noszony przez ochroniarzy i całuje Koran. Po powrocie do centrum handlowego podchodzi do ochroniarza i dzięki przebraniu bierze od niego służbową broń, z której następnie strzela mu w głowę i otwiera ogień wewnątrz sklepu.

W przeszłości Hamas również często nagrywał kreskówki. Część z nich była kierowana ewidentnie do dorosłych, ale nie brakowało również takich, które zachęcały do terroryzmu dzieci. Głośno zrobiło się również o cyklicznym programie Ruwad al-Ghad (arab. Pionierzy Jutra), który w latach 2007-2009 był wyświetlany przez połączoną z Hamasem telewizję Al Aqsa. Jego głównym bohaterem był Farfour, postać ewidentnie wzorowana na Myszce Miki, która namawiała palestyńskie dzieci do antysemityzmu, antyamerykanizmu i zniszczenia Izraela. Kiedy w związku z tym programem wybuchł międzynarodowy skandal i Al Aqsa została zmuszona do zaprzestania jego wyświetlania, pokazali ostatni odcinek w którym Farfour został aresztowany i zamordowany przez izraelskie służby.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Caller Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij