Świat

Śmierć studenta w Niemczech. Mieszkańcy akademika na kwarantannie i otoczeni przez policje

W Niemczech zmarł student, który zaraził się koronwirusem. Mieszkańcy akademika, w którym mieszkał mężczyzna zostali poddani kwarantannie, a cały budynek otoczyła policja.

Student, który zmarł na skutek zarażenia koronawirusem, wrócił niedawno z rodzinnym Indii. Jak poinformowały władze Drezna, nie miał typowych objawów dla Covid-19. 30-latek 25 maja został poddany testowi, który dał wynik pozytywny. W ostatnich dniach jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył.

Zdaniem służb medycznych, student był zarażony indyjską odmianą koronawirusa. Dlatego też, według lekarzy, choroba postępowała tak szybko. W związku z tym urzędnicy zdecydowali się odizolować mieszkańców akademika, w którym mieszkał 30-letni student i dokładnie przeanalizować ten przypadek.

W budynku zostały wywieszone ogłoszenia informujące mieszkańców, o nałożonej na nich kwarantannie. 14-piętrowy blok przy Hildebrandstrasse 7 w Dreźnie został otoczony przez policję. Kwarantanną objętych zostało 219 mieszkańców akademika, którzy będą mogli go opuścić w najbliższy wtorek. W piątek wszyscy zostaną poddani testom na koronawirusa. Portal tag24.de poinformował, że kiedy znane będą wyniki badań, władze podejmą dalsze decyzje.

Źródło: Stefczyk.info na podst. polsatnews.pl Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij