Kraj

Ogromne jadowite pająki w polskim lesie

Ponad dwadzieścia jadowitych ptaszników zabezpieczyli strażnicy miejscy z Mosiny w jednym z tamtejszych lasów. Wzbudzające strach stworzenia zostały prawdopodobnie porzucone przez nieodpowiedzialnego kolekcjonera.

Na pająki natrafiła mieszkanka jednej z okolicznych miejscowości, która wybrała się na świąteczny spacer. O swoim znalezisku natychmiast poinformowała służby. Przybyli na miejsce strażnicy miejscy z Mosiny zabezpieczyli plastikowe pojemniki, w których znajdowały się stawonogi i przekazali je Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu. Stamtąd pająki trafiły do hodowcy, który ma doświadczenie w opiece nad ptasznikami.

Strażnicy poinformowali, że sprawa została już zgłoszona na policję, która będzie próbowała odnaleźć nieodpowiedzialnego właściciela, który pozbył się swojej kolekcji. Ustalenie sprawcy może być łatwe, ponieważ na niektórych opakowaniach znajdowały się własnoręcznie poczynione notatki.

 

Mimo licznych kampanii edukacyjnych porzucanie w lesie dzikich zwierząt wciąż jest dużym problemem. W naszych lasach często znajdują się stworzenia, które mogą być niebezpieczne dla człowieka albo zaburzyć naturalny ekosystem. O wszelkich znanych przypadkach takich działań należy niezwłocznie informować odpowiednie służby.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij