Publicystyka

“Jest znany tylko z tego, że jest głupi”. Sławomir Mentzen odmówił debaty z Jasiem Kapelą

Wiceprezes Partii Korwin Sławomir Mentzen zdecydował, że nie będzie debatował publicznie z lewicowym aktywistą Jasiem Kapelą. Na Twitterze zdradził kulisy podjęcia tej decyzji.

Podający się za poetę publicysta Krytyki Politycznej Jaś Kapela był niedawno gościem programu Hejt Park prowadzonego przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Ich rozmowa miała dotyczyć tzw. opłaty reprograficznej, której wprowadzenie postuluje wicepremier Piotr Gliński i którą Kapela gorąco popiera. W powszechnej opinii ich rozmowa była jednak mocno kuriozalna. Szczególnie głośno zrobiło się o tym, że odpowiadając na wcześniejsze żale Kapeli w mediach społecznościowych, że telewizje nie płacą gościom za udział w programach, Stanowski zapłacił mu na wizji 600 złotych.

Dwa dni wcześniej w tym samym programie wystąpił również jeden z liderów Konfederacji, wiceprezes Partii Korwin Sławomi Mentzen. Także ta rozmowa odbiła się szerokim echem, chociaż z zupełnie innych powodów. Kanał MyPolitics postanowił więc zorganizować między nimi debatę, której tematem miała być właśnie opłata reprograficznej.

Do tej debaty jednak nie dojdzie gdyż Mentzen nie ma zamiaru dyskutować z lewicowym publicystą. „Zostałem zaproszony do debaty ze Sławomirem Mentzenem na temat finansowania kultury w programie MyPolitics. Niestety Sławek się wycofał” – poinformował Kapela na swoim Twitterze – „Dlaczego Sławku nie chcesz ze mną pogadać? Przecież jestem miły i nie będę Cię tak cisnął jak Stanowski, tylko inaczej”.

Na odpowiedź Mentzena nie trzeba było długo czekaźć. „Oczywiście, że odmówiłem debaty z Kapelą” – napisał udostępniając wcześniejszy wpis Kapeli – „Zdarza mi się debatować z kimś, kto jest głupi. Ale nie zamierzam robić debaty z kimś, kto jest znany tylko z tego, że jest głupi”.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij