Świat

Władze amerykańskiego stanu chcą rozdawać broń palną aby zachęcić do szczepień

Zachodnia Wirginia jako kolejny stan wprowadziła specjalną loterię, która ma zachęcać do szczepień. Wśród nagród znalazła się także broń palna.

Już ponad połowa dorosłych Amerykanów przyjęła obie dawki szczepionki. Tempo szczepień jednak znacząco spadło. Aby zachęcić sceptyków rząd federalny, rządy wielu stanów i prywatne firmy rozpoczęły szereg programów promujących szczepienia. We wtorek gubernator Zachodniej Wirginii Jim Justice poinformował, że także jego stan zorganizuje specjalną loterię dla zaszczepionych.

Władze stanu przygotowały szereg atrakcyjnych nagród dla osób, które wezmą udział w tej loterii. Główna wygrana to aż milion dolarów. Najgłośniej zrobiło się jednak o tym, że będzie można wygrać w niej broń palną. Podczas pierwszego losowania, które zaplanowano na 20 czerwca, zaszczepieni mieszkańcy Zachodniej Wirginii będą mogli wygrać pięć robionych na zamówienie sztucerów myśliwskich oraz pięć robionych na zamówienie strzelb gładkolufowych.

Na tym jednak nagrody się nie kończą. Oprócz broni mieszkańcy tego stanu będą mogli wygrać również dwie tuningowane półciężarówki oraz dożywotnią licencję na polowanie i łowienie ryb. Przygotowano również nagrody dla osób, które nie lubią polowań. Osoby w wieku 12-25 lat będą mogły wygrać dwa czteroletnie stypendia na dowolny uniwersytet w tym stanie. Kolejne losowania będą prowadzone do sierpnia.

W losowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy do 20 czerwca przyjmą co najmniej pierwszą dawkę szczepionki. Dotyczy to również tych, którzy zaszczepili się przed jej zorganizowaniem. Gubernator doradził mieszkańcom, że biorąc pod uwagę atrakcyjność nagród powinni się z tym pospieszyć bo potem mogą nie zdążyć. Tym, których nie przekonają nagrody, przypomniał również o regionalnej rywalizacji. „Nie ścierpię, że Ohio będzie w czymkolwiek lepsze od nas” – podkreślił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij