Publicystyka

Szokujące! Feministki z Aborcyjnego Dream Teamu publikują poradnik, który tłumaczy jak rozmawiać z dzieckiem o aborcji

Aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu nie ustępują w promowaniu liberalizacji prawa do medycznego przerywania ciąży. Tym razem feministki zamierzają się skupić na rozpowszechnianiu zagadnień związanych z aborcją wśród najmłodszych. Dlatego też opublikowały poradnik, zawierający szokujące wskazówki o tym, jak należy rozmawiać z dzieckiem na ten temat.

Portal DoRzeczy.pl przedstawił na swojej stronie kilka porad, które zostały zawarte w publikacji Aborcyjnego Dream Teamu. Jedną z nich jest “odpowiedź” na pytanie dziecka, które zapyta się czym jest aborcja. Feministki doradzają, aby odpowiedź była dostosowana do wieku oraz wieku pytających. Dlatego też w przypadku dzieciom w przedziale 3-7 lat odradza się opisywania całego procedury medycznej, ale zastosowanie bardziej ogólnikowej odpowiedzi.

-Aborcja dzieje się wtedy, gdy osoba jest w ciąży, ale nie chce w niej być. Niektóre osoby biorą specjalne tabletki, by już nie być w ciąży – piszą aktywistki.

W przypadku starszych dzieci można już bardziej szczegółowo przedstawić całą problematykę. Oczywiście doprawioną lewicową retoryką, zgodnie z którą ciąża na samym początku “jest zlepkiem komórek”, z którego dopiero po jakimś czasie powstaje dopiero dziecko. Jeśli chodzi o nastolatków, to w ich przypadku należy już opisać całą procedurę “rzetelnie”, z naciskiem, że z pewnością spotkały się ze “stygmatyzacją aborcji przez patriarchalne społeczeństwo”.

Natomiast na pytanie dotyczącego kwestii, dlaczego ktoś decyduje się w ogóle na aborcję, aktywistki ADT polecają odpowiedzieć “że każdy ma swój powód”. Nie brakuje tutaj nakierowywania odbiorców na przekonanie, że aborcja jest czymś normalnym i można ją zastosować nie tylko w przypadku zagrożenia życia, ale nawet z zupełnie błahego przekonania, że “ktoś po prostu nie chce być w ciąży” czy “braku pieniędzy”.

-Ważne, żeby pokazać, jak bardzo aborcja jest powszechna – prawie 1 na 4 osoby mogące zajść w ciążę decyduje się na aborcję w pewnym momencie swojego życia – czytamy w ich oświadczeniu.

Co ciekawe feministki odnoszą się także do przypadków, w którym progresywni rodzice mogą mieć za dziecko przeciwnika aborcji. W tym momencie działaczki Aborcyjnego Dream Teamu przedstawiają dość ambiwalentną postawę. Z jednej strony zachęcają do poszanowania poglądów swoich pociech, ale potem nakłaniają do zmiany ich sposobu myślenia.

Jeśli zauważasz, że twoje dziecko staje się przeciwnikiem/przeciwniczką aborcji, staraj się nie oceniać jej/jego poglądów, ale posługuj się faktami, spokojnie tłumacz, że obrazy pokazywane na banerach są fałszowane. Możesz wykorzystać statystki np. Światowej Organizacji Zdrowia, ale też sięgnąć po polskie realia, udowodnić, jak bardzo aborcja jest powszechna – piszą aktywistki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. screenshot Youtube

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij