Kraj

Złożono zawiadomienie do prokuratury przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Jego nadawcą jest prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Według Wirtualnej Polski przyczyną złożenia zawiadomienia przez Mariana Banasia są wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości pod jego adresem, którego jego zdaniem są znieważające oraz zniesławiające. Jako podstawę prawną wskazał art. 212 Kodeksu karnego.

Jest wielkim błędem naszego systemu prawnego, że człowiek, wobec którego toczą się poważne śledztwa, może być prezesem Najwyższej Izby Kontroli. – To jest stanowisko dla ludzi, którzy są poza jakimkolwiek podejrzeniem, całkowicie czystych – powiedział polityk w niedawnym wywiadzie dla tygodnika “Sieci”.

Prezes NIK wskazał, że Jarosław Kaczyński, jako osoba pełniąca funkcję wicepremiera, powinien “w szczególności dbać o przestrzeganie zasady domniemania niewinności” przed formułowaniem jakichkolwiek oskarżeń, podkreślając, że przez dwa lata prokuratura nie przedstawiła przeciwko niemu żadnych zarzutów. Dodatkowo pisze, że jako osoba pełniąca kierowniczą funkcję w Najwyższej Izbie Kontroli musi stać na straży jej niezależności. Stąd też oskarża lidera Zjednoczonej Prawicy o “wywieranie bezprawnego wpływu na czynności konstytucyjnej instytucji”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ WP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij