Kraj

Szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat przeciw Covid-19 odbędą się w szkołach? “To możliwe”

Jak poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, dziś, tj. 1 czerwca, szef MZ Adamem Niedzielski i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekażą informacje dotyczące szczepień dzieci w wieku 12-15 lat.

Szef resortu edukacji w rozmowie z Polsat News nie wykluczał, że szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat przeciw Covid-19 odbędą się w szkołach. Szczegóły poznamy na wspólnej konferencji z ministrem Niedzielskim.

Dzisiaj w godzinach południowych razem z ministrem Niedzielskim, razem z ministrem Czarnkiem przekażemy informację o tych wszystkich kwestiach związanych ze szczepieniami dzieci między 12 a 15 rokiem życia – mówił na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Dworczyk.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty – napisano.

Dworczyk dodał, że Rada podkreśliła jednocześnie, iż “cały czas absolutnie priorytetową kwestią jest szczepienie osób powyżej 60. roku życia”. “I rzeczywiście, nadal na tym będziemy się skupiać” – powiedział.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. Ma być podawana identycznie w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

Źródło: Stefczyk.info / źr. własne / PAP Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij