Kraj

Prezydent powołał zespół ws. odbudowy Pałacu Saskiego

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek zespół do opracowania projektu ustawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego – poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych. Zespół ma przygotować projekt ustawy formalnie rozpoczynający odbudowę pałacu Saskiego, do końca czerwca.

Ignaczak-Bandych poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o rozpoczęciu prac legislacyjnych nad projektem ustawy dotyczącym odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie.

Jak przekazała minister, prezydent chce, by projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego został przygotowany w jego kancelarii do końca czerwca, tak, żeby mógł go po tym terminie złożyć w parlamencie.

W tym celu prezydent powołał we wtorek zespół do opracowania projektu ustawy, na którego czele stanęła minister Małgorzata Paprocka, nadzorująca w Kancelarii Prezydenta Biuro Prawa i Ustroju.

Szefowa Kancelarii Prezydenta podkreśliła, że projekt ustawy rozpocznie formalne przygotowania do odbudowy. “Ruszamy pełną parą” – podkreśliła Ignaczak-Bandych.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Kowalczyk
Fot. PAP/Rafał Guz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij