Świat

Hiszpański rząd chce zakazać protestów pro-life. Wszelkie demonstracje obrońców życia będą kryminalizowane

Rządzący Hiszpanią socjaliści zamierzają uderzyć w obrońców życia i zamierzają kryminalizować wszelkie manifestacje, które będą odbywały się pod klinikami aborcyjnymi. 

Ugrupowanie premiera Pedro Sancheza złożyło już stosowny wniosek w hiszpańskim parlamencie. Zakłada on możliwość nakładania kar na działaczy pro-life, którzy mieliby “nękać” kobiety udające się do kliniki aborcyjnej w celu wykonania zabiegu przerwania ciąży. Obrońcom życia grozi nawet pozbawienie wolności od trzech miesięcy do roku.

Oprócz tego nie będą oni mogli gromadzić się w miejscach, w których miałoby dochodzić do “nękania”.

Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza twierdzi, że działacze pro-life starają się przekonać kobiety do zmiany decyzji nt. aborcji za pomocą “przymusu i zastraszania”, którymi mają być zdjęcia martwych płodów na banerach czy oświadczenia przeciwko zabiegom przerywania ciąży.

W odpowiedzi aktywiści założyli w sieci petycję przeciwko projektowi ustawy, którą uważają za naruszenie wolności słowa oraz prawa do demonstracji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij