Świat

Były kanclerz Niemiec zapłaci odszkodowanie byłemu mężowi swojej żony. Może się cieszyć, że nie grozi mu więzienie!

Były mąż żony byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, który obwiniał polityka o koniec swojego małżeństwa,wygrał przez sądem w Korei Płd. sprawę o odszkodowanie – informuje we wtorek “Die Welt”. Schroeder ma zapłacić równowartość 22 tys. euro.

Występujący przed sądem rodzinnym w Seulu powód zaznaczał, że polubownie rozwiódł się z Kim So Jeon w listopadzie 2017 r. Warunkiem tego było to, że kobieta zakończy swój związek z Schroederem. Ale w 2018 r. niemiecki polityk pobrał się z Kim. To jest już jego piąta żona.

Kobieta tłumaczyła, że jej małżeństwo rozpadło się jeszcze zanim spotkała Schroedera. Taką argumentację przed sądem podnosili również prawnicy byłego kanclerza – relacjonuje gazeta.

Sąd rozstrzygnął sprawę. W miniony czwartek zdecydował o przyznaniu byłemu mężowi Kim odszkodowania w wysokości 30 mln wonów (ok. 22 tys. euro). Mężczyzna domagał się ponad trzykrotności tej sumy. Nie wiadomo, czy polityk będzie się odwoływał od wyroku – pisze “Die Welt”.

W Korei Płd. powszechne jest wnoszenie pozwów cywilnych w przypadku cudzołóstwa i domaganie się odszkodowania za utratę czci – przypomina niemiecki dziennik. Jeszcze do niedawna romanse były w tym kraju karane długoletnim więzieniem, ostatnie wyroki w tego typu sprawach zapadały jeszcze w 2015 r. – dodaje gazeta.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij