Świat

Awaryjne lądowanie samolotu lecącego do Polski. Powodem było zagrożenie bombowe

W niedzielę wieczorem na berlińskim lotnisku doszło do awaryjnego lądowania samolotu Ryanair lecącego z Dublina do Krakowa, przewożącego 160 pasażerów. Wszystko z powodu alarmu bombowego.

Podczas przelotu nad Brandenburgią załoga Boeinga 737 zgłosiła awarię lotniczą, w związku z czym władze berlińskiego wydały natychmiastową zgodę na lądowanie maszyny. Powodem całego zamieszania miało być zagrożenie bombowe.

Na miejscu czekała policja federalna oraz straż pożarna, które czuwały na przebieg całej operacji. Krótko po wyprowadzeniu pasażerów z samolotu oraz przeniesieniu ich do terminala, nastąpiło przeszukanie bagażów przy użyciu psów, które szukały podejrzanej paczki. Niczego ostatecznie nie odnaleziono.

To nie pierwszy tego typu przypadek dotyczący samolotów Ryanair lecących na linii Dublin-Kraków. Niecały rok temu otrzymano podobne zgłoszenie dotyczące zagrożenia bombowego, które również okazało się nieuzasadnione.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij