Świat

Zniżkowy bilet na koncert w USA. Zaszczepieni przeciw Covid-19 zapłacą dużo mniej

Fani punkowych zespołów Teenage BottleRocket, MakeWar i Rutterkin mogą dostać zniżkowe bilety na ich koncert 26 czerwca w St. Petersburg na Florydzie. Warunkiem jest przedstawienie dowodu szczepienia przeciw Covid-19. Zaszczepieni zapłacą 18 dolarów zamiast 999.

“Chcemy dać dobry przykład (…) zostaliśmy zaszczepieni. Bardzo byśmy chcieli, żebyście też się zaszczepili. Chodźcie imprezować z nami. Bezpieczeństwo pierwsze, impreza na drugim miejscu” – mówił fanom w wideo na Facebooku, wokalista i gitarzysta zespołu Ray Carlisle.

Paul Williams z Leadfoot Productions w rozmowie z agencją AFP powiedział, że  reakcja na jego promocję była “przytłaczająco pozytywna”. Krytycy, którzy zdobyli jego numer telefonu wyrazili jednak „jasno swoje poglądy”. Williams wyjaśnił, że główny zespół koncertu, Teenage BottleRocket, odniósł się początkowo sceptycznie do projektu, ale ostatecznie na to przystał.

Przedstawiciel Leadfoot Productions podkreślił, że chciał zaoferować ludziom pragnącym uczestniczyć znowu w koncertach na żywo bezpieczną rozrywkę i zachęcić do szczepienia.

Władze federalne, a także stanowe w USA starają się przekonać społeczeństwo o konieczności kontynuowania akcji szczepień, która w kwietniu straciła nieco impet. Szeroko nagłaśniane były informacje o kobiecie w Ohio, która wygrała milion dolarów na loterii „szczepionkowej”. Z podobnymi projektami wystąpiły m.in. stany Kolorado, Oregon i Maryland.

Szczepienia są już dostępne dla wszystkich od 12 roku życia. “Chciałem, żeby dzieci, które chcą iść na koncert zaszczepiły się” – zaznaczył Paul Williams dodając, że może sprzedać 250 zniżkowych biletów. Przyznał jednak, że jak dotąd nikt jeszcze z tej oferty nie skorzystał.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij