Rozrywka

“Był mistrzem literatury”. Zabawna wpadka prezenterki TV

Argentyńska prezenterka TV poinformowała o śmierci Williama „Billa” Shakespeare’a. W trakcie tego materiału zaliczyła jednak żenującą wpadkę.

Zmarły niedawno na udar 81-letni Shakespeare zyskał sławę gdyż był pierwszym Brytyjczykiem i drugą osobą na świecie, poza tymi biorącymi udział w testach klinicznych, której podano szczepionkę na COVID-19 Pfizera. Zbieżność nazwisk z wielkim poetą sprawiła, że wielu piszących o nim dziennikarzy w swoich materiałach nawiązywała do dzieł barda z Avonu.

Być może to zmyliło Noelię Novillo, prezenterkę argentyńskiej telewizji Canal 26. Opowiadając o jego śmierci stwierdziła bowiem, że ten były pracownik Rolls Royce’a był...”jednym z najważniejszych pisarzy w języku angielskim – dla mnie mistrzem”. Dodała, że „jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury”.

Po jej wpadce w mediach społecznościowych zaroiło się od żartów z prezenterki. Internauci ironizowali, że nareszcie udało się rozwikłać tajemnicę śmierci barda z Avon. Inni zastanawiali się dlaczego nie spytała jego żony o to, dlaczego od 400 lat nie napisał niczego nowego. Sama prezenterka broni się, że doskonale wie, że chodziło o zupełnie innego Williama Shakespeare’a, ale źle sformułowała swoją wypowiedź.

Źródło: Stefczyk.info na podst. JPost Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij