Kraj

Tomczyk zapowiada konsekwencje dla senatorów, którzy “pomylili się” podczas głosowania ws. KPO

Podczas wczorajszego głosowania ws. KPO doszło do kuriozalnej sytuacji. Początkowo izba wyższa głosami polityków opozycji stwierdziła, iż ustawa nie może wejść w życie bez poprawek, jednak w następnym głosowaniu nad wprowadzeniem preambuły jeden z senatorów Koalicji Obywatelskiej zagłosował przeciw, a inny się na nim nie pojawił. Ostatecznie Fundusz Odbudowy został przyjęty bez poprawek, co zostało uznane za ogromną kompromitację opozycji. Teraz przewodniczący klubu parlamentarnego KO Cezary Tomczyk.

We wczorajszym głosowaniu dotyczącym przyjęcia preambuły nie wziął udziału senator Leszek Czarnobaj, a przeciwko zagłosował Aleksander Pociej, który twierdził, iż doszło do “pomyłki”. Polityk KO brał udział równolegle w obradach Rady Europy, która debatowała nad sprawą zatrzymania samolotu Ryanair przez białoruskie władze.

– To wpadka, która nie powinna się zdarzyć. Będą wyciągnięte konsekwencje wobec senatorów – zapowiedział poseł Platformy Obywatelskiej w programie “Graffiti”.

Polityk po chwili przyznał, że błąd został “naprawiony”, gdyż Senat przyjął specjalną opinię zawierającą wszystkie warunki, które postulowała Platforma w Sejmie m.in. w zakresie kontroli oraz transparentności Funduszu.

Tomczyk stanął także w obronie Tomasza Grodzkiego. Według opinii wielu ekspertów w zakresie prawa konstytucyjnego oraz międzynarodowego, w przypadku ustawy ratyfikacyjnej nie istnieje możliwość wnoszenia poprawek. Tymczasem Marszałek Senatu podczas wczorajszych obrad zaproponował głosowanie nad przyjęciem modyfikacji do KPO. Jednak zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego KO szczeciński senator nie popełnił błędu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij